Warning: Error while sending QUERY packet. PID=35951 in /home/u996118931/domains/travelingfamilynotes.com/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2056

Pusdienio išvyka į seniausią Lietuvos rezervatą

Kelionės po LietuvąLeave a Comment on Pusdienio išvyka į seniausią Lietuvos rezervatą

Pusdienio išvyka į seniausią Lietuvos rezervatą

Ar žinote, kad Žuvinto biosferos rezervatas seniausias Lietuvoje? Bei vienas turtingiausių paukščių gausa? Tikrai taip. Tuo netrukome įsitikinti ir mes. Vos priartėję prie ežero, dar važiuodami mašinoje, galėjome stebėti gausybę pačių įvairiausių paukščių sklandančių virš žaliuojančių ir geltonuojančių laukų.

Žuvinto ežero gamtos takas

Tikriausiai net nereikia sakyti, kad atvykus prie Žuvinto rezervato lankytojų centro, šalia kurio įkurtas ir Žuvinto ežero gamtos takas (Aleknonių k.), mus pasitiko dar didesnis pulkas sparnuočių.

Žuvinto ežero gamtos takas, ka pamatyti Lietuvoje

Ne mažiau mus pradžiugino ir pats takas. Atnaujintas 410 m takas ant Žuvinto ežero. Viename jo gale – apžvalgos aikštelė, kurioje ramiai galėsite pasigrožėti vietine flora ir fauna. Kitame gale – dviejų aukštų stebėjimo bokštelis, deja, bet šiuo metu restauruojamas, todėl juo pasinaudoti negalėsite. Nepaisant to, aplinkui vis pasigirstantys ausiai neįprasti garsai, užliūliuojanti augmenija privertė stabtelti ne vienai minutei.

Sekantis planuose nugulęs objektas – Buktos gamtinis pažintinis takas. Ten planavome šiek tiek pramiklinti kojas prieš pavienius lankytinus objektus. Tačiau porą tokių aplankėme ir pakeliui.

Ąžuolinių vėjo malūnas ir Bambininkų piliakalnis

Ąžuolinių vėjo malūną, statytą XIX a. pb. ir greta, pavažiavus kiek į priekį, priešingoje kelio pusėje esantį Bambininkų piliakalnį. Beje, apie jį pasakojamos net trys legendos:

  • neva jame palaidotas paskutinis Perkūno garbintojas Demburis, kuriam, dar gyvam esant, ant jo buvo iškasta jam laidoti skirta duobė.
  • legenda, sakanti, kad kalną 1812 m. kepurėmis supylė prancūzai
  • ir kad ant šio piliakalnio buvęs lietuvių aukuras.
Ąžuolinių vėjo malūnas, Žuvinto rezervatas, ką pamatyti Lietuvoje

Buktos gamtinis pažintinis takas

Apžiūrėję „pakeleivingus“ objektus, nurūkome į planuotą Buktos gamtinį pažintinį taką (Šalia Želsvos gyvenvietės Marijampolės sav.). Čia mus pasitiko ne viena mašina, kas leido suprasti, būsiant ir žmonių (tiesą sakant, to ir tikėjomės…)

Buktos gamtinis pažintinis takas, keliones su vaikais

Nepaisant to, sutikome ne taip ir daug pakeleivių.

Pažintinis takas 2 km ilgio, žiedinis, vingiuoja Buktos mišku. Nustebino savo lygiu reljefu. Kalnelius atstojo tik per nuvirtusius medžius įrengti liepteliai.

Beveik pusiaukelėje jau tolumoje, tarp skaisčiai žaliuojančių medžių pastebėjome ir apžvalgos aikštelę. Užlipę galėjome pasigrožėti mišku vingiuojančiu taku iš kiek kitokios perspektyvos. O jei turite su savimi išmanųjį, galite ir miškui būdingų paukščių garsų pasiklausyti.

Tako pabaigoje mus pasitiko ir 27 m aukščio, bei 150 metų senumo ąžuolas, o vos už keliasdešimt metrų ir tokio paties amžiaus liepa.

Buktos gamtinis pažintinis takas

Labai rekomenduojame apsilankyti kartu su vaikais.

Du kilometrus savarankiškai nupėdinęs mūsų dvimetis pasiekus finišą akivaizdžiai parodė nuovargio ženklus. Tačiau vos privažiavus kitą objektą jau nekantravo šokti iš mašinos.

Liūliškio dvaro oficina

Pajudėję namų kryptimi, pakeliui, vos akimirkai stabtelėjome prie Liūliškio dvaro oficinos (Liūliškis, Igliaukos sen., Marijampolės sav., 54.479931, 23.562397). Deja, čia pasigrožėti ir atidžiau apžiūrėti dvaro „palikimo“ neturėjome galimybės, mat jis privatizuotas ir į teritoriją įvažiuoti ar įeiti negalima.

Varnupių piliakalnis ir akmuo

Pasivažinėję sausais duobėtais keliukais netrukus pasiekėme ir Varnupių piliakalnį (Varnupių k. Marijampolės sav.). Vidury laukų, tarsi iš niekur išdygęs, stūgso tikrai žavingas piliakalnis. Grožėjomės juo stovėdami šalia kelio, pakeliui link jo, vidury laukų ir užlipę ant jo.

Varnupių piliakalnis, ka pamatyti Lietuvoje

Greta piliakalnio ir Varnupių (arba kitaip Pagonių dievaičio) akmuo. Viena iš legendu sako, kad akmens „jaunystėje“ į jį įmynęs velnias, todėl jame ir likusi pasagos žymė. Tiesa, prieiti arčiau nedrįsome (ūkininkų apsėti laukai – nesinorėjo bėdos prisišaukti).

Varnupių akmuo, ka pamatyti Lietuvoje

Šakališkių piliakalnis

Ir kai jau atrodė, kad daugiau niekur nestosime, nes, vistik, laukė dar pusantros valandos kelionė namo, o jau pavakarys visai ant nosies, stojome. Kitaip ir negalėjome. Pro akis nepraslydo nuostabaus grožio Šakališkių piliakalnis (Aušrakalnis) (54.553984, 23.689131).

Šakališkių piliakalnis, ką aplankyti Lietuvoje

Negalėdama atsigrožėti, bėgiojau aplink piliakalnį fotografuodama jį, kaip mažas vaikas. Ir ten, ir ten, iš vienos ir iš kitos pusės, ir, aišku, ant jo užlipus vaizdu reikėjo pasimėgauti. Tiesa, laiptelių nėra, tad lipti teko pramintu šlaitu (kas, pačiam piliakalniui tikrai nėra gerai…). Labai tikiuosi, kad neužilgo laiptai atsiras ir visi norintys galės pasigrožėti nuo piliakalnio atsiveriančia platybe.

 

Nors pusdienį praleidome tikrai turiningai, vis dėlto liko dar keletas šalia buvusių, bet taip ir neaplankytų objektų. Čia pateikiu jų sąrašiuką, gal, kas turėdami galimybę, užsuksite (mes tai tikrai dar grįšime jų aplankyti):

  • Buktos dvaro sodyba
  • Riečių dvaro sodyba
  • Riečių piliakalnis

Gražios išvykos

Su meile, TravelingFamilyNotes

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back To Top