Kodėl keliauti su kūdikiu verta?

Kelionių patarimaiLeave a Comment on Kodėl keliauti su kūdikiu verta?

Kodėl keliauti su kūdikiu verta?

Kai laukėme prie mūsų prisijungiant Osvaldui teko ne kartą išgirsti „keliaukite, kol galite“, „mėgaukitės kelionėmis, vėliau kuriam laikui teks pamiršti“, „keliaukite, nes vėliau negalėsite“ ir t.t. Dabar galime drąsiai pasakyti, kad visos šios ir panašios frazės – pagrindo neturintys gąsdinimai. Taip, kelionių pobūdis gali pasikeisti, taip, gali tekti (o ir patartina) kiek sulėtinti kelionių tempą, taip, galbūt teks atsisakyti vieno ar kito objekto. Tačiau visa tai absoliučiai ir vienareikšmiškai priklauso tik nuo jūsų pačių pasirinkimo. Tik jūs nusprendžiate ar galite ir ar norite keliauti su kūdikiu (vaiku).

Jau girdžiu, kaip tyliai šnibždate, kad visi vaikai skirtingi, kad ne su visais taip lengva keliauti, ir, kad mums pasisekė, jog Osvaldas „pritaikytas kelionėms“. Deja, „pritaikymas“ labai minimalus, o gal jo visai ir nebūta. Tiesiog niekada nesukome galvos ir neleidome mintyse apsigyventi nuomonei, kad mūsų vaikas dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali keliauti. Nuo pat pirmų įšvykų laikėmės nuomonės, kad svarbiausia tinkamai pasiruošti ir teisingai nusiteikti artėjančiai kelionei. Nereikia tikėtis ramaus saldaus miegelio ištisas 3 – 6 val. ar daugiau (jei keliaujate tolimą atstumą), nereikia tikėtis apskritai nieko. Tik tada ir jūs ir jūsų mažylis mėgausitės kelione.

Na, o dabar pateiksiu kelis pastebėjimus, kodėl vera keliauti su kūdikiu, t.y. vaiku, kuris dar nepasiekė „vaiko“ statuso.

3 už 2 kainą

Tikriausiai dauguma, net ir nekeliaujantys, žinote, kad bilietai „viešuoju transportu“ kūdikiams ir vaikams iki 2 m nekainuoja. Taip pat mažieji nemokamai gali lankytis ir daugumoje muziejų ar kitose lankytinose vietose. Todėl, nors ir tryse (ar daugiau), bet vis dar keliaujate už dviejų kaina.

Kur noriu ten einu

Nors kelionės metu neabejotinai turite taikytis prie mažylio poreikių, tačiau kol jūs esate jo „kojos“ galite keliauti ten, kur norisi jums. Dėl to, jei tai nekenkia mažylio sveikatai, vis dar galite žygiuoti kalnais, išvaikščioti 100-tus kilometrų pažintiniais takais ir apsilankyti nuostabiausiuose senamiesčiuose.

Laiko limitai

Vienintelis laiko limitas – tai jūsų atostogų terminas darbe. Na, o jei esate pats sau bosas – tai ir tokio dalyko nėra. Kol keliaujate su kūdikiu, galite keliauti valandą, dieną, savaitę, o gal ir visus metus ar daugiau. Kūdikiui nereikės sugįšti į darželį, mokyklą ar darbą. Todėl kodėl tuo nepasinaudojus?

„Kartu smagiau keliauti…“

Kaip sakė „Keistuoliai“. Ir tai absoliuti tiesa. Su kūdikiu smagu. Smagu matyti, kaip išsiplečia jo akys matant didžiausius kalnus ar šalia pilies stovinčius sargybinius. Smagu matyti, kaip juokiasi pamatęs žymiausius pasaulio paveiklus. Ir žinoma, labai smagu, kai gali jaustis labai ypatingu žmogumi, neva žinančiu visas istorijas ir pasakojimus, kuriuos gali pasakoti ir kurių klausosi tas mažylis esantis arčiausiai širdies.

Naujos pažintys

Vienareikšmiškai – kūdikis – žmonių traukos centras. Kas daugiau jei ne tos mažos akelės patraukia svetimšalių dėmesį. Ir tai yra gerai. Tokiu būdu jūs galite susipažinti su pačiais nuostabiausiai žmonėmis iš visai kito pasaulio krašto. Negi ne puiku?

Kokybiškas šeimos laikas

Deja, bet retai kada pasitaiko sutikti tokią šeimą, kuri galėtu pasigirti kasdieniu kokybiškai praleidžiamu laiku kartu. Jei ir pasiseka išspausti valandą kitą – tai geriausia kas pavyksta šiais skubos laikais. Tuo tarpu kelionės – puikus būdas patirti, ką reiškia tikrai kokybiškas laikas kartu šeimoje. Nors, nemeluosiu, nepratus gyventi nuolatos būnant šalia, gali kilti ir keblumų, tačiau, visa tai tik stiprina ir moko. Todėl esant galimybei būtinai pasinaudokite tokia proga.

Kelionių reikia JUMS

Taip, egoistiška, bet negalima pamiršti, kad mes, tėvai, taip pat žmonės ir turime savo poreikių, norų ir svajonių. Jei keliavote iki gimstant kūdikiui, tikriausiai ir dabar širdis ir siela šaukiasi tos patirties. Ir tai yra puiku. Tik neslopinkite savęs, kraukitės kuprines, lagaminus ar ką jūs kraunatės, čiupkite mašinos raktus ar lėktuvo bilietus ir keliaukite. Nežinau kaip jūs, bet jei aš ilgiau užsisėdžiu namuose – tampu tikrai žiežula. Nepratusi sėdėti vienoje vietoje ieškau kur ištrūkti kai tik galiu (ir patikėkite, jei galėčiau, ištrūkčiau ir kur kas dažniau (tikiu, taip ir bus)). Kartu tempiuosi savo šeimyną. Visi dėl to tampa tik laimingesni.

Tad čiupkite savo mažuosius nuotykių ieškotojus ir pirmyn pažinti pasaulio.

Beje, neabejoju, kad priežasčių, kodėl verta keliauti su kūdikiu, galima atrasti kur kas daugiau. Tad jei ir jūs turite bent vieną tokią priežastį – pasidalinkite. Gal taip paskatinsime ir kitas šeimas drąsiau žengti į keliaujančių šeimų būrį.

Su meile, „Traveling Family Notes“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back To Top