Kaip susiplanuoti kelionės maršrutą?

Kelionių patarimai3 komentarai įraše Kaip susiplanuoti kelionės maršrutą?

Kaip susiplanuoti kelionės maršrutą?

Prieš kurį laiką gavome klausimą, kaip mes susiplanuojame maršrutą ir kaip susirandame vietas, kurias norime aplankyti?

Šiandien pamėginsim jums į tai atsakyti.

Saidė, kelionės su vaikais, kaip susiplanuoti maršrutą

Pirmiausia, tikriausiai reikia pasakyti, kad nė vienas mūsų šeimoje nesame gidai ar kaip kitaip susiję su kelionių verslu. Todėl viską darome taip, kaip mums patogiausia ir lengviausia.

Prieš pradedant dėliotis maršrutą, pirmas darbas, kurį atliekame, tai pasirenkame vieną konkretų objektą, kurį išvykos metu būtinai norime aplankyti (mes jį vadiname kertiniu tašku… neklauskite kodėl, nes nežinau :D).

Kaip susirasti objektus?

Tai kaip gi susirasti tą pagrindinį objektą, kurį taip labai norėtųsi aplankyti? Mes jo ieškome, kaip ir visi žmonės, interneto platybėse. Dažniausiai apsilankyti vienoje ar kitoje vietoje paskatina nuostabūs nuotraukose užfiksuoti vaizdai arba įkvepiantys pasakojimai.

Kur ieškome?

Facebook:

Įkvėpti kelionių;

Myliu keliones;

Keliaujančios mamos;

Rekomenduojamos Lietuvos vietovės;

Ką pamatyti Lietuvoje;

Keliauk po pasaulį ir dalinkis įspūdžiais; ir panašiose vietose.

Kodėl nesirenkame didžiųjų tinklaraštininkų? Nes daugelis rekomenduoja mokamas vietas arba gana populiarias vietas, kurios, bent jau mums, ne visada atrodo patrauklios.

Instagram: o čia jau įvairybių jūra. Mums artimiausi ir daugiausia patinkančių įdėjų pasiūlantys profiliai būtų šie:

Įkvėpti kelionių;

Visur Namai;

MantasBr;

ir pagrindiniai hashtagai #kelioneslietuvoje

#kapamatytilietuvoje

#atrasklietuva

#pazinklietuva

#lankytinisvietos

#kelionespolietuva ir pan.

Panašus paieškų filtras tinka ir ieškant įdomybių užsienyje. Tik, žinoma, su tos šalies angliškai užrašytais tagais.

Google: dar viena vieta, kurioje ieškome objektų. Čia dažniausiai tiesiog paieškoje įvedame standartinius klausimus: ką pamatyti/aplankyti Lietuvoje? Įdomiausios lankytinos vietos Lietuvoje? Lietuvos dvarai. Įdomiausios geologinės vietos Lietuvoje? ir pan. Viskas priklauso nuo jūsų fantazijos, nes, kad rasite bent kažką – garantuojame. Tiesa, šia paieška kur kas dažniau naudojamės keliaudami į užsienį.

Kadangi keliaudami mėgstame apsilankyti ir pažintiniuose takuose, tad itin dažnai naudojamės ir tinklaraščio „Nesėdėk namuose“ paslaugomis, t.y. konkrečiau – pažintinių takų žemėlapiu.

Informaciniai žemėlapiai (žemėlapių knygos): mes turime tikrai nuostabią knygą „Lietuvos kelių atlasas“ (spec. redaktorius Vykintas Vaitkevičius, „Alma littera“, 2010 m.). Deja, tokios knygos pardavimuose nebėra, bet labai panašų atlasą galite rasti čia (kiek jis informatyvus, nežinau, nes neteko vartyti, bet atsiliepimai neprasti).

Kaip susidaryti maršrutą?

Pasirinkę vieną kertinį objektą maršrutą kuriame „aplink jį“.

Dažniausiai mes darome taip: kertinis objektas tampa ir tolimiausiu mūsų maršruto objektu. Kitus taškus renkamės atsivertę atlasą. Pasižiūrime, kokie objektai pakeliui ar ne daug nutolstant į vieną ar kitą pusę. „Pasigoogliname“ apie kiekvieną iš jų (na, kad plius minus įsivaizduotume, ko tikėtis) ir jei patinka ar tiesiog labai įdomu – pasižymime lankytiną tašką žemėlapyje.

Žemėlapiai

Kelionėms po Lietuvą susimetam gana padrikus žemėlapius. Dažniausiai objektus susirašome ant lapelio ar telefono užrašinėje. Tačiau jei reikia tikslesnių atstumų iki vietų visada naudojamės google maps. Net ir paprastoji versija, kurioje leidžiama sukrauti iki dešimties taškų viename maršrute, šiuo atveju, tinkama.

Kur kas sudėtingiau, jei vykstame į užsienį ir lankytinų objektų turime, na, ne tokį kuklų skaičių. Tuomet jums reikės susikurti savo asmeninį žemėlapį. Kaip tai padaryti?

 • Atsidarykite google maps/ my maps (tiesiog įrašykite google: google maps my maps)
 • turėtumėte pamatyti vaizdą, kaip apačioje
 • tuomet spaudžiate sukurti naują žemėlapį
 • atsidariusiame lange jau galite dėliotis savo maršrutą: kairėje pusėje pasirenkate sluoksnį (jį galite pervadinti ir koreguoti paspaudę ant dešinėje esančių trijų taškelių.
 • objektai pridedami i maršrutą, juos suradus ir paspaudus pridėti žemėlapyje
 • norimus aplankyti objektus galite susimesti į vieną sluoksnį, tačiau kokiais keliais jus veš žemėlapis čia nepamatysite. Bus matomas tik toks vaizdas (taškai, be kelių):
 • norėdami pasidaryti aiškų maršrutą, su keliais, jums reiks kurti atskirus sluoksnius. Pirmas sluoksnis susikurs automatiškai, kai paspausite prie pirmo objekto aprašymo esantį ženkliuką:
 • tuomet kairėje esančiame laukelyje pamatysite atsiradusį naują sluoksnį su pirmo objekto pavadinimu (tarkime, Vilnius). Norėdami pasirinkti kur važiuosite toliau, tiesiog spauskite ant sekančio objekto žymeklio žemėlapyje ir netrukus prieš jus atsiras siūlomas kelias iki to objekto
 • taip pridėkite ir kitus objektus.
 • tiesa, sluoksniai turi limitą objektams. Norėdami toliau pildyti savo žemėlapį tiesiog turėsite susikurti naują sluoknį (tai galite padaryti kairėje esančiame laukelyje (kur sluoksniai), viršuje, paspaudę pridėti sluoksnį) arba tiesiog dėlioti tol, kol automatiškai susikurs naujas. Tik tokiu atveju atkreipkite dėmesį, kad startuotumėte nuo paskutinio pirmo sluoksnio objekto.
 • jei jūsų netenkina google siūlomas maršrutas (t.y. pro kur važiuojama), galite tai pakoreguoti rankiniu būdu. Tiesiog užeikite su pelyte ant mėlynai žymimo kelio ir atsiradus baltam burbuliukui temkite jį ten, kur norite. Taip „permesite“ kelią į kitą vietą.
 • susikūrę žemėlapį galėsite jį išsisaugoti, atsispausdinti ar net pasidalinti su kitais.

Patarimai

Na, jei jau susikūrėte savo savaitgalio maršrutą – labai džiaugiamės. Vis dėlto turime dar keletą patarimų.

Jei keliaujate su vaikais – atsižvelkite į atstumus tarp objektų ir iki tolimiausio objekto. Pasiskaičiuokite, pasidėliokite maršrutą taip, kad nevargintumėt nei savęs, nei vaikų.

Mes visada ilgiausią atstumą stengiamės važiuoti per Osvaldo pitų miegą. Tada ir vaikas ir mes būname geros nuotaikos, nepavargę ir nusiteikę nuotykiams.

Nenusiminkite, jei kažkurių objektų taip ir neaplankysite. Juk svarbu ne kiekybė, o kokybė. Visada galėsite sugrįžti.

Nebijokite nuklysti nuo maršruto. Jei pamatote nuorodą link lankytino objekto – užsukte. Juk niekada negali žinoti, ką pavyks atrasti.

 

Su meile, Traveling Family Notes

Daugiau mūsų kelionių akimirkų galite rasti Facebooke ir Instagrame (čia ir šiek tiek kasdienybės 😉 ).

3 thoughts on “Kaip susiplanuoti kelionės maršrutą?

  1. Kaip smagu, Marija, kad pasidalinot. Nežinojome. Tikrai išmėginsim 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back To Top