Kaip susiplanuoti kelionės maršrutą II?

Kelionių patarimaiLeave a Comment on Kaip susiplanuoti kelionės maršrutą II?

Kaip susiplanuoti kelionės maršrutą II?

Pripažinkite, juk nė vienas nemėgstate važiuoti itin ilgų atstumų vienu prisėdimu. Tai vargina, net erzina, ir absoliučiai nuobodu. O ką jau kalbėti, jei kartu keliauja maži vaikai. Todėl labai svarbu planuoti ne tik tai, kur apsistosite nakvynei ar kokias vietas aplankysite, bet ir tarpines stoteles esant kelyje.

Tik ką pasidalinome pastebėjimais, patarimais ar tiesiog, galima vadinti, mūsų būdu, kaip žingsnis po žingsnio susikuriame dienos maršrutą Lietuvoje.

Tuo tarpu šiandiena norime pasidalinti savo asmenine patirtimi planuojant kelių dienų ar net savaičių kelionės maršrutą už Lietuvos ribų.

kaip susiplanuoti keliones marsruta

Nuo ko pradėti

: Susiraskite/pasirinkite tolimiausią savo kelionės tašką (tai galite padaryti tais pačiais metodais, kuriuos aprašėme pirmoje dalyje, kitaip pasakius – ieškant įkvepiančių vaizdų ir aprašymų ar pasiūlymų internete)

: Pasitikrinkite, koks atstumas iki tolimiausio taško, kiek dienų jums truktų iki jo nuvažiuoti ir kiek dienų esate suplanavę skirti savo kelionei. Tokiu būdu žinosite kiek apytiksliai galėsite daryti sustojimų.

: Susiplanuokite nakvynę: pasirinkite kiekvienai dienai konkrečią nakvynės vietą (na, ar bent jau preliminariai, jei ketinate miegoti tiesiog kažkur, kur bus galima sustoti). Mes visada pasižiūrime bent porą netoliese nuo planuojamos nakvynės vietos esančius kempingus, kad esant būtinybei galėtume apsistoti juose (mat paprastai stojame tiesiog ten, kur norime ar galime stovėti naktį).

keliones automobiliu, kaip susiplanuoti marsruta

: Pasiruoškite savo transportą – nuvežkite pas mechanikus, kad išsamiai apžiūrėtų, pasitikrinkite dokumentų galiojimą, draudimą

: Pasiruoškite kelioninio inventoriaus sąrašus (drabužiai, daiktai, higienos priemonės, elektronika ir pan.). Susirašius bus lengviau kažko nepamiršti.

: Apgalvokite maisto pasirinkimus. Ką vešitės iš namų, ko reikia nusipirkti ir ar planuojate paskanauti vietinėse kavinukėse.

: Nusistatykite aiškų kelionės biudžetą.

: Pasidomėkite ir išsiaiškinkite apie kelių mokęsčius bei kuro kainas kiekvienoje šalyje, kurioje planuojate lankytis.

: Pasitikrinkite savo asmeninių dokumentų galiojimo laiką.

kaip susiplanuoti keliones marsruta, keliones su vaikais

Kaip atrasti lankytinas vietas

Kaip ir minėjome aukščiau, apie tai jau rašėme pirmoje dalyje, kurią galite rasti čia.

Tačiau liko nepaminėti dar keli įkvepiantys šaltiniai. Vienas iš tokių – Pinterest. Nugludintos nuotraukos, nors ir savaime suprantama, kad ne visada atitinkančios realybę, tačiau dažnai sugundo apsilankyti vienoje ar kitoje vietoje. Sūlome nepabijoti ir praleisti kiek įmanoma daugiau laiko ieškant įkvepiančių kelionių krypčių būtent Pinteresto platybėse. Ir, žinoma, nepamirškite išsisaugoti patikusių vaizdų.

Google maps. Ir čia kalbame apie rankinę objektų paiešką. Mus tai net keistai ramina. Prisiartini, paspaudi, o gi žiūrėk, kokie vaizdai ir kokios vietos taip ir kviečia užsukti. Tarp kitko, tokiu būdu prieš porą metų užmatėme Adršpadus (Čekija). Taigi, šiuo būdu ieškome lankytinų vietų iki šiol. Plius, tokiu būdu dažnai galite atrasti tokių gamtos kampelių, apie kuriuos jokios kelionių agentūros jums nepapasakos.

kaip susiplanuoti keliones marsruta, keliones su vaikais

Laikas

Pasirinkę tolimiausią tašką žinosite, kiek plius minus laiko galite skirti konkrečiam objektui.

Pasidalinę laiką galėsite nuspręsti, kur norėsite užtrukti ilgiau, o kur trumpiau.

Mes planuodami savo Europtripus darėmė taip:

Pirma diena: ilgiausias nuvažiuotas atstumas vienu kartu. Dažniausiai tai būdavo apie 500 – 600 km, t.y. apie 10 – 12 val. Kodėl taip ilgai? Nes keliaujant su vaiku stodavome tikrai labai dažnai. Beje, tarpines stoteles, jei turite noro ir laiko, taip pat galite pasidėlioti maršruto žemėlapyje. Taip dar tiklsiau galėsite planuoti savo kelionės laiką.

Kitomis dienomis apsiribodavom vienos ar dviejų valandų atstumais nuo vieno iki kito objekto. Tokiu būdu nepavargdavom ir galėdavom pasimėgauti pasirinktu aplankyti objektu.

Iš patirties, nevarginantis automobilyje praleistas laikas nuo taško A iki taško B yra vidutiniškai 3 valandos (su vaiku apie 2).

kaip susiplanuoti keliones marsruta, keliones su vaikais

Planuodami kelionės laiką nepamirškite prie bendro valandų skaičiaus pridėti dar apie 25 – 30 % vien nenumatytiems atvejams (kamščiai, kelio remontas, nukrypimai nuo maršruto ir pan.)

Beje, rinkdamiesi tolimiausią kelionės tašką, nesirinkite principu „kuo toliau“ (na, nebent toks jūsų tikslas). Geriau nuvažiuoti mažesnį atstumą, bet kokybiškai aplankyti norimus objektus ir norimas vietas.

Nakvynė

Planuokite nakvynes iš anksto.

Kaip jau minėjau, mes kiekvienai dienai, pasirinktame tos dienos galutiniame taške, būdavome numatę bent dvi galimas nakvynių vietas – kempingus (tas pats – viešbučiai, moteliai ir pan.). Nors retai pasinaudodavom jų teikiamomis paslaugomis, tačiau žinojimas, kad esant reikalui, galėsime nuvykti į vieną ar kitą aiškią vietą suteikė saugumo ir ramybės jausmą.

kaip susiplanuoti keliones marsruta, keliones kemperiu

Kur ieškome nakvynės vietų: jei tai kempingai, puikiai tam tinka programėlė (appsas) park4nigt (plius, patogu naudoti jau esant kelionėje), arba tokio tipo svetainės, kaip ši https://www.camping.info/lt/ieskoti-zemelapyje?area=-13.330468,59.388837,34.130468,40.99598&zl=5

Kaip minėjome, dažnai nakvynei stodavome ne kempinguose. Kaip tokiu atveju rasti kur sustoti?

Dažnai tai gali tapti autohofai (kitaip, degalinės, su specialiomis nakvynei skirtomis vietomis). Tai ne itin romantiška, tačiau pigu arba nemokama ir pakanakmai saugu.

Kitas variantas – pakeliui rastos įvairiausios aikštelės. Dažniausiai tai būdavo kalnuotose vietovėse, kaimuose ar šalia mažesnių miestelių.

Tik visada prieš stodami tokioje vietoje įsitikinkite, ar nėra stovyklauti/ stovėti per naktį draudžiančio ženklo.

Klaidos, kurių reikėtų vengti

Pirma – kainų nežinojimas. Prieš kelionę, ją organizuodami, būtinai pasidomėkite apie kainas tiek nakvynės vietose, tiek keliuose, tiek vietinėse parduotuvėse ar mokamuose lankytinuose objektuose. Tai padės jums aiškiau susiplanuoti kelionės biudžetą, nuspręsti, kur galėsite ar norėsite išleisti daugiau, o kur pataupyti.

Antra – netikėtos aplinkybės. Lietus, nuovargis (gal nuspręsite dieną niekur nevykti ir pailsėti, mums taip buvo), transporto problemos ir pan. Visada turėkite dieną ar dvi avansu, kad atsitikus nenumatytai situacijai ar tiesiog ilgiau užtrukus, netektų lėkti namo lyg akis išdegus, ar skambinti darbdaviui dėl neapmokamų atostogų galimybės.

Trečia – atsarginės priemonės, įrankiai transporto remontui ar „traukimui iš bėdos“. Būtinai pasirūpinkite priemonėmis, kurios padėtų išsikapanoti iš bėdos, jei joje atsidurtumėte būdami vidury niekur.

Naudingi apps’ai ir nuorodos

Nakvynei:

park4night

https://www.campercontact.com/en

https://www.camping.info/lt

https://www.europe-camping-guide.com/lt/

Biudžetui:

Trail Wallet

Kitos:

maps.me

wifi map

tripadvisor

sitorsquat

campermate

Pabaigai

kaip susiplanuoti keliones marsruta, keliones kemperiu

Nestresuokite ir atsipalaiduokite. Į kelionę leiskitės, kaip į nuotykį. Tuome, net ir sudėtingiausiose situacijose pavyks išlaikyti ramybę, kuri būtina.

Neįpareigokite savęs būtinai pasiekti vieną ar kitą kelionės tikslą. Juk visko nutinka. Gal sugrįšite kitos kelionės metu?

Improvizuokite. Jei dėl kažkokių priežasčių planas pradėjo byrėti, nebijokite improvizuoti. Ieškokite google maps arčiausiai jūsų buvimo vietos esančių įvairiausių objektų (rašykite tiesiog pvz.: castle, ir priartinę gausite visus pasiūlymus susijusius su savo paieška). Kartais taip galima rasti didžiausius deimantus.

Mėgaukitės savo kelione. Juk svarbiausia kartu praleistas laikas.

Gražaus planavimo ir smagių kelionių.

Su meile, Traveling Family Notes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back To Top