Ką pasiimti į autokelionę su kūdikiu (0-1 m). 5 būtiniausi daiktai.

Kelionės su mažais vaikais
Kelionių patarimaiLeave a Comment on Ką pasiimti į autokelionę su kūdikiu (0-1 m). 5 būtiniausi daiktai.

Ką pasiimti į autokelionę su kūdikiu (0-1 m). 5 būtiniausi daiktai.

Vis intensyviau ruošiantis šių metų kelionei ramybės neduoda įvairiausi klausimai. Vienas pagrindinių – kaip neapsikrauti daiktais (nors vietos ir netrūksta) ir pasiimti tik reikalingiausius ilgoje kelionėje su mažamečiu vaiku. Bandydami padėti sau vis grįžtame prie praeitų metų kelionės užrašų. Stengiamės prisiminti, be ko būtume neišgyvenę, o kas buvo mažai ar visai nereikalinga. Žinoma, tai, ko reikėjo keliaujant su keturių mėnesių kūdikiu vargu ar būtinai pravers keliaujant su pusantrų metų vaiku, tačiau… sukamės iš padėties. Tuo tarpu, kad mūsų sukaupta patirtis nenugultų popieriniu pavidalu kažkur stalčiuose, norime pasidalinti pastebėjimu, kokių 5 daiktų mums tikrai labai prireikė 14 dienų kelionėje po Europą.

Nr. 1 Nešioklė

Reikalingiausias, geriausias, nuostabiausias daiktas kelionėje. Net negaliu įsivaizduoti, ką būtume darę ir kaip būtume keliavę be jos. Ir mieste, ir kalnuose gelbėjo. Kai jau nebegalėjome nešti rankose – sodindavome į nešioklę, kurioje, labai dažnai, Osvaldas ir pamiegodavo. 

Nr. 2 Vokelis

Ką pasiimti į kelionę su kūrikiu, vokelis

Kadangi keliavome rugsėjį įsimetėme ir pašiltintą vokelį. Kelionės pradžioje galvojome, kad bus vargiai reikalingas, tačiau jau po kelių dienų supratome, kad šis daiktas – būtinas. Mes jį naudodavome vėsiais rytais (kartais ir naktimis), kai Osvaldas dar nebūdavo nusiteikęs rengtis (ar, tiesiog, žinodavome, kad tuoj bus atlikti puoduko reikalai), bet norėdavo savaip „dalyvauti“ rytinės kavos ruošimo procese. 

Nr. 3 Prakaitavimą mažinantis įdėklas į autokėdutę

Kadangi autokėdutės iki šiol nepritaikytos (arba mes apie tokias nežinome) keliauti šiltesniu oru ilgus atstumus (vaikas iškart prakaituoja ir kaista – kyla perkaitimo tikimybė) – įsigijome prakaitavimą mažinantį įklotą į autokėdutę. Gal visiškai ir neapsaugojo, tačiau neįsivaizduoju, ką būtume darę be jo.

Nr. 4 Žaislų maišas 

Ką pasiimti į kelioną automobiliu su kūdikiu, žaislai

Kodėl jų reikėjo, jei ir taip pilna įspūdžių? Na, jų prireikė važiuojant ilgesnius atstumus. Kai nebeužtekdavo rankyčių pasirodymo ar mamos mimikų, tekdavo karuselės principu, vienam žaislui skiriant ne ilgiau 5 min, sukti juos ratu suteikiant pipirui laisvę jais manipuliuoti ar patiems atlikti triukus su žaislais. Tad, kad nereikėtų pirkti naujų pakeliui, patartume susikrauti bent 10-ties žaislų maišą ir pasiimti jį į kelionę. Tikrai pravers.

Nr. 5 Apsauga nuo saulės

Čia nuomonės gali ir išsiskirti, bet mūsų supratimu mažylius būtina apsaugoti nuo saulės poveikio visais įmanomais būdais. Kai galėjome – slėpėme po skara, bet kai po ja pasidarydavo per karšta arba Osvaldas kategoriškai atsisakydavo būti užklotas tepdavome ekologišku kremu nuo saulės. 
Toks mūsų top penketukas. Žinoma, tai nėra absoliutus ir nekintantis sąrašas. Kiekvienai šeimai šis penketukas gali skirtis kardinaliai. Vis dėlto, mes su šiuo (na gal kiek labiau pritaikytu prie pusantruko) rinkiniu keliausime ir šiemet.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back To Top