Dienos išvyka po Anykščių regioninį parką ir Šimonių girią

mikieriu atodanga
Kelionės po LietuvąLeave a Comment on Dienos išvyka po Anykščių regioninį parką ir Šimonių girią

Dienos išvyka po Anykščių regioninį parką ir Šimonių girią

Kai nusperndėme šeštadienį skirti kelionei, sakiau sau: – na, jau šį kartą tikrai gerai pasiruošiu. Išsamiau pasiskaitysiu apie norimus aplankyti objektus, susirinksiu koordinates tų, kurių navigacijoje paprastuoju būdu nesurasi, susidėliosiu aiškų maršrutą… Ar pavyko? Ne visai. Ar dėl to kelionė buvo prastesnė? Tikrai ne.

Prieš porą savaičių pasakojome apie kelias kiek mažiau žinomas (nors tikrai lankomas) vietas Anykščių regioniniame parke (apie jas galite paskaityti čia). Šiandien norime pasidalinti dar keliomis kiek labiau į šiaurę nuo šio miesto nutolusiomis nuostabiomis vietomis.

Pažintinis takas „Į Girią“

Rasti šį kuklų, bet žavų taką nėra taip paprasta, kaip būtų galima pagalvoti, todėl paliekame jums koordinates (55.719133, 25.212045), kurios, tikėkimės, padės nepasiklysti. Tiesa, internetinis ryšys ten ne itin puikus, todėl iš anksto pasianalizuokite kelią, kad netektų klaidžioti.

pazintinis takas, Anykčiai

Šimonių girios gilumoje, šalia Iženo termologinio draustinio, esantis takelis – puikus pasirinkimas norintiems pabūti toli nuo miesto, gatvių ir net žmonių.

Takas prasideda poilsiavietėje, kurioje galite susikurti lauželį ir papietauti.

Tai natūraliu miško takeliu ir pelkmis vedantis takas, kuris tikrai patiks natūralią gamtą mėgstantiems keliautojams.

Takas aštuoneto formos, viena dalis – drėgnesnėse vietose, kita – tiesiog miške. Jei keliausite su mažais vaikais, turėsite apsiriboti miško atkarpa. Tako ilgis, vos pusantro kilometro.

Kaip ir priklauso, visur įrengti informaciniai stendai apie girios augmeniją, yra ir tualetas, bei pavėsinė. Tiesa, šiuo metu itin gausu uodų, tad nepamirškite purškalų, nes tikrai būsite sukandžioti.

Mikierių atodanga

Visai šalia kelio Visėtiškės – Sedeikiai, greta Mikierių kaimo, galite apsilankyti tikrai reto grožio vietoje – Mikierių atodangoje (Šilagaliai, Anykščių r., 55.664182, 25.195628).

mikieriu atodanga, keliones po lietuva

Mašiną palikome kitoje kelio pusėje. Nužingsniavome per atitvarą ir vos už poros žingsnių nuo kelio prieš akis išvydome nelietuviškus vaizdus. Kai kas šią vietą lygina net su Horseshoe Bend Arizonoje.

Ir tikrai, vieta įspūdinga. Osvaldas, žinoma, vis norėjo nuo šlaito pasirindenti (na, bet nelabai rekomenduotina, nes neabejotinai atsidurtų vandenyje ir dar tikėtina, gerai pasivoliojęs), bet sutarėme, kad užteks šalia palakstyti ir nuo greta esančios apžvalgos aikštelės pasižvalgyti.

Tiesa, galima nusileisti ir prie pat upės, tam reikės šiek tiek paėjėti šlaitu vedančiu takeliu, nusileisti keliais laipteliais ir jūs jau vietoje.

Trumpiau tariant, tai vieta, į kurią net labai rekomenduojame užsukti.

Mikierių kabantis tiltas

Visai greta Mikierių atodangos, vos už kilometro, pavažiavus nuo pagrindinio kelio kiek giliau į miškelį, rasite beveik naują Mikierių kabantį tiltą (Mikieriai, Anykščių r., 55.658299, 25.178947).

mikieriu kabantis tiltas, ka pamatyti lietuvoje

Atvirai, didelio įspūdžio nepaliko, bet… na, geras oras, gražus vaizdas vidury tilto… pasivaikščioti buvo smagu.

Tiltas lengvai siūbuojantis, bet tikrai tvirtas, ir baimintis juo žingsniuojant nėra ko. Jei vyksite šiuo keliu – užsukite bent trumpam.

Sedeikių dvaras

Nors pakeliui norėjome aplankyti ir daugiau objektų, bet, na, ne visi pasirodė taip lengvai pasiekiami. Todėl taupydami laiką vykome apžiūrėti netoliese esantį Sedeikių dvarą (Sedeikių k., Andrioniškio sen., Anykščių raj., 55.656948, 25.07432).

sedeikiu dvaras, ka pamatyti lietuvoje

Internete užmetę akį į šio dvaro nuotraukas, didesnio įspūdžio nesusidarėme. Todėl atvykus buvome tikrai maloniai nustebinti.

Išlikę centriniai rūmai tikrai labai žavingi. Tokie, kuriuose ir norisi pasilikti ilgesniam laikui.

Greta išlikę ir ūkiniai pastatai.

Visa teritorija minimaliai prižiūrima. Nors mūsų atvykimo metu žolė nebuvo nupjauta, viskas lengvai apaugę, bet visa tai, savotiškai, sukūrė dar švelnesnę ir jaukesnią aplinką.

Užsukite, pasivaikščiokite, tiesiog, pabūkite.

Niūronys

Apie šį kaimą daugiau pasakoti, tikriausiai, nereikia. Visi, kurie žinote Arklio muziejų, esate apžiūrėję ir šią gyvenvietą.

Vis dėlto, tiems kurie nežino – tai etnografinias kaimas, su tikrai yspūdinga istorija (apie tai daugiau galite paskaityti anykštėnai.lt).

niūronys, arklio muziejus

Mes, šį kartą, lankėmės ne Arklio muziejuje, o pačiame kaime. Apžiūrėjome etnografines sodybas, pasivaikščiojome po kiemus, Osvaldas apčiupinėjo visus padargus ir pasilabino su visais augintiniais.

Buvo gera tiesiog pabūti tokioje aplinkoje, niekur neskubėti.

Variaus atodanga

Negalime neapakalausti: kiek iš jūsų esate buvę arklio muziejuje (Niūronyse)? O kiek iš jūsų apsilankėte visai netoliese esančioje Variaus atodangoje (Pavarės II, Anykščių r.,55.577538, 25.11052)?

Tikriausiai, tikrai ne daugelsi.

O apsilankyti verta.

variaus atodanga, ka pamatyti lietuvoje

Legenda pasakoja, kad šioje vietoje gyvenęs kipšiukas ir įsižiūrėjęs gražią laumę, bet ši nesutikusi už jo tekėti. Tada kipšiukas ėmė lydyti varį, tikėdamasis spindinčiu taku ją prisivilioti. Bet jo tikslus Perkūnas suprato ir labai užsirūstino. Jis pasiuntė audros debesis iš kurių lijo ištisus metus. Tad vario takeliu ėmęs tekėti upelis, kipšiukas iš apmaudo skradžiai žemę prasmegęs, o upelį žmonės Variumi praminę.

Legendos legendomis (tiesa, visa aplinka primena Velnio duobę. Net pasijuokėme, kad gal tas pats kipšiukas buvęs), bet vieta tikrai labai įdomi ir… graži.

Bene didžiausią įspūdį mums padarė ne tiek pati atodanga, kiek tikrai neįtikėtinai variškas upelis. Net akys raibo nuo mirguliuojančios vario spalvos.

Ši vieta pasiekiama iš dviejų pusių. Mes stojome arčiau Niūronių esančiame sustojime. Nuo aikštelės iki atodangos 300 metrų. Šioje atkarpoje yra laiptų, tad su vaikiškais vežimėliais nepraeisite (panašu, kad tai galite padaryti iš kitos atodangos pusės).

Nupėdinę iki atodangos, džiaugėmės, kad nepraleidome progos čia apsilankyti, tad rekomenduojame užsukti ir jums.

Pakeliui norėti, bet neaplankyti objektai

  • Pelyšos atodanga
  • Katinų šventvietė
  • Pašvenčio etnokultūrinė sodyba
  • Karalienės kapas
  • Paelmio akmuo

Jei apsilankysite – nepasikuklinkite ir palikite komentarą ar patiko šiose vietose. 🙂

O dabar, pirmyn į laukiantį nuostabų savaitgalį.

Su meile, Traveling Family Notes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back To Top